Ę-BLOG O NAS PROJEKTY LUDZIE STATUT PARTNERZY PUBLIKACJE FILMY KONTAKT ENGLISH

 

Marta Białek-Graczyk - prezeska Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorka programu "Zoom na domy kultury". Socjolożka i dziennikarka; absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Reportażu Collegium Civitas. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia i zarządzania projektami społecznymi. Lubi pisać, czytać i odpoczywać w domu na wsi.
         
    Beata Tokarz - członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorka projektu "Seniorzy w akcji". Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i Podyplomowego Studium Ewaluacji Programów Finansowanych przez Unię Europejską. Autorka programów społecznych i publikacji dotyczących aktywizacji osób starszych, współpracy międzypokoleniowej i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na wiek.  Najlepiej wypoczywa na Podlasiu  z książka pod pachą. Lubi teatr, bycie w podróży, długie sobotnie śniadania i kolor bordowy.
         
    Paulina Capała - członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", menedżerka i koordynatorka "Animatorni" oraz programu Polska.Doc. Dziennikarka. Animatorka kultury. Miejska aktywistka. Producentka eventów społeczno-kulturalnych. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i w Laboratorium Reportażu. Uczestniczy w kursie dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Prowadzi warsztaty fotograficzne i dziennikarskie.

 

 
         
    Karolina Pluta - koordynatorka projektu "Redakcja Międzypokoleniowa". Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach której ukończyła specjalizację animacja kultury. Do napisania pracy magisterskiej ciągle dojrzewa spacerując ulicą Chmielną w Warszawie. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi - prowadzi szkolenia i warsztaty dla młodych ludzi. Od wielu lat współtworzy grupę teatralną TEiW, z którą realizuje spektakle i podróżuje artystycznie po Polsce i nie tylko. Lubi eksperymentować z przestrzenia miejską.
         
   

Krzysztof Pacholak - koordynator projektu "Migawki. Spotkania z fotografią", "Kino Filmów Dokumentalnych" oraz współkoordynator projektu "Młodzi menedżerowie kultury". Prowadzi stronę internetową Towarzystwa. Fotograf i grafik. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi (sesje i wyjazdy zdjęciowe, projekty graficzne). Kończy socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy).

Prowadzi fotoblog: multicontrast.blogspot.com

         
    Agnieszka Pajączkowska - koordynatorka projektu "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" oraz "Migawki - spotkania z fotografią". Absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w IKP UW, fotografka (absolwentka Studium Fotografii ZPAF) i animatorka kultury (prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, razem ze Stowarzyszeniem "Katedra Kultury" realizuje działania społeczne i artystyczne, miejskie i lokalne). Lubi ludzi, swoje studia, książki, wyjazdy, nowe plany, artystyczny nieład, Park Skaryszewski i zjeżdżanie na rowerze ulicą Oboźną.
         
    Dorota Borodaj  - koordynatorka projektu edukacyjnego "Macewy - instrukcja powrotu" oraz "Bajkowanie". Od dłuższego czasu studiuje kulturoznawstwo - najpierw we Wrocławiu, obecnie na Uniwersytecie Warszawskim. W międzyczasie studiowała też animację kultury o specjalizacji filmowej i przez trzy lata pracowała jako asystentka na Uniwersytecie Powszechnym im. J.J.Lipskiego w Teremiskach.. Absolwentka Przedszkola Filmowego w Mistrzowskiej Szkole Andrzeja Wajdy. Lubi twarde krzesła w małych kinach i dworce PKP. W wolnych chwilach przeprowadza się.
         
    Zuza Sikorska - koordynatorka projektu "Fotoprezentacje" oraz asystentka projektu "Pracownia DESIGN". Studentka kullturoznawstwa na SWPS w Warszawie. Niedoszła psycholożka społeczna i jeszcze bardziej niedoszły kierowca samochodu. Zajmuje ją produkcją projektów artystycznych. Od dziecka w szkołach muzycznych. Stypendystka szkoły artystycznej w Danii. Najbardziej lubi śpiewanie, chłodne, deszczowe dni, nadmorze, i Warszawę. Trzy lata temu Krzysztof Krawczyk puscił do niej "oczko". Nie wierzy w nieskończoność.
         
    Jakub Piątek - koordynator projektu "Videonotacje". Reżyser filmowy. Z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" związany od 2002 roku - młody menedżer kultury pierwszej edycji. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, potem reżyserię w PWSFTviT w Łodzi, związany z Mistrzowską Szkołą Reżyseri Filmowej Andrzeja Wajdy. Prowadzi warsztaty fotograficzne i filmowe.
         
    Piotr Stasik  - założyciel Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i wieloletni prezes Zarządu, koordynator projektu "Przedszkole filmowe". Socjolog (absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW), reżyser filmów dokumentalnych (absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy).  Od 1996 roku zaangażowany w pracę w organizacjach pozarządowych . Autor filmów i reportaży fotograficznych o projektach społecznych. Twórca filmówdokumentalnych m.in. "7 razy Moskwa", "Po kolei".

 

  Elżbieta Kadenaci - asystentka projektu "Seniorzy w akcji".  Z wykształcenia zootechnik, absolwentka SGGW. Pracowała w handlu zagranicznym, promocji i reklamie. W Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych i Nowych Mediów zajmowała się sprawami organizacyjnymi i studenckimi. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę znalazła dla siebie nową przestrzeń - działania społeczne. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką międzypokoleniowego Banku Czasu Matek przy Fundacji na Rzecz Kobiet JA KOBIETA. Lubi ludzi. Uwielbia psy. Odpoczywa nad wodą i w wodzie.
         
    Anula Jochym - asystentka projektu "Seniorzy w akcji". Studentka trzeciego roku animacji społeczno-kulturalnej na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Gra na bębnach, dzierga na drutach, frywolitkuje, tworzy szablony, cały czas poszukując nowych form, w czym pomagają jej etnopodróże, zarówno po Polsce, jak i poza jej granicami.
         
    Katarzyna Ścieszka - asystentka projektu "Seniorzy w akcji".  Studentka kulturoznawstwa w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej UW, absolwentka Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, stypendystka szkoły artystycznej w Danii. Od paru lat zaangażowana w inicjatywy międzynarodowe oraz międzykulturowe, zwłaszcza na obszarze Bośni. Fanka dobrej literatury, zielonej herbaty i prażonego słonecznika. Zdarza jej się praktykować śpiew bułgarski. Marzy o pięćdziesięciogodzinnej dobie.
         
    Julia Biczysko - asystentka projektu "Młodzi menedżerowie kultury bibliotekach". Absolwentka animacji kultury w IKP na UW. Członkini i animatorka Stowarzyszenia Katedra Kultury. Zajmuje się tradycyjnym śpiewem ukraińskim, bębnieniem w trójmiarze i akustycznym nakłuwaniem przestrzeni publicznej. Przed wyrzuceniem maniakalnie zgniata butelki. Za punkt honoru stawia sobie nie kupowanie korporacyjnej wody mineralnej.
         
         

 

  Wiesława Szymańska - księgowa. Ukończyła technikum chemiczne z zamiarem pracy w zawodzie. Życie zweryfikowało plany zawodowe. Pasją stała się praca bezpośrednio z ludźmi w kadrach i szkoleniu. Po transformacji zajęła się księgowością. Od 1995 roku związana z organizacjami pozarządowymi, a od 2006 w "ę". Lubi pracować w ogródku,pływać i bawić się z psem. Nasz Anioł Stróż.
         
         

 

  Ewa Majdecka - stażystka ę. Studentka socjologii w ISNS z wielkimi kulturalnymi aspiracjami. W ramach "Laboratorium Animatorni" zrealizowała swój pierwszy projekt "Marsz na trawę!". Pomaga przy projekcie videonotacje. Uważa, że najlepsze pomysły, to te najprostsze. Na co dzień bacznie obserwuje ludzi, zajada się melonem, opija zieloną herbatą i dużo się śmieje.
         
    Olga Mickiewicz - stażyska ę. Studentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach "Laboratorium Animatorni" zrealizowała swój pierwszy projekt "Marsz na trawę!".  Lubi wiatr i wodę. Uwielbia pracę w radiu, kręci ją animacja kultury i nowe wyzwania. W wolnych chwilach podróżuje lub planuje kolejne wyjazdy.
         
         

 

  Krzysztof Werner - absolwent Przedszkola Filmowego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, współautor etiudy dokumentalnej pt."Miejski Środek Komunikacji". Współtworzy telewizję internetową e-teatr.tv i telewizję Warszawskiego Festiwalu Niewinni Czarodzieje, w których zrealizował kilkanaście reportaży. Obecnie Student Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku operatorskim. Eksploruje Warszawę w miejscach pozornie niedostępnych, lubi odżywiać się niezdrowo, bawić się kotem od mikrofonu i chodzić po dachach.
         
    Marta Zabłocka - niedoszła księgowa, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. W "ę" przede wszystkim fotografuje oraz współtworzy Redakcję Międzypokoleniową. Rysuje komiksy (zycie-na-kreske.blogspot.com), których jest ogromną fanką. Marzy o wydawaniu własnych książek. Najlepiej w twardej okładce. Robienie zdjęć porusza ją do głębi. Lubi oglądać filmy - łącznie z tymi klasy B i niższej, oraz czytać. Kocha swoje koty miłością tajemniczą i ponadgatunkową. Kiedy tylko może, porusza się rowerem. Ma dobre życie. Uważa, że bez możliwości dzielenia się z innymi to wszystko nie miałoby sensu.

[powrót na stronę główną]