ZUZANNA
NARUSZEWICZ

świadomie kreuj
swoje życie

TAGI:

Zuzanna Naruszewicz (16.10.1983): absolwentka psychologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zajmuję się

Pracuję w Centrum Edukacji Obywatelskiej, gdzie zajmuję się koordynacją projektów edukacyjnych. W tej chwili są to projekty związane z tematyką ekologiczną, które swoim zasięgiem obejmują  160 szkół w całej Polsce.  Współtworzę materiały edukacyjne. Prowadzę warsztaty dla młodych ludzi organizujących kluby filmowe. W trakcie warsztatów wspólnie zastanawiamy się w jaki sposób spotkanie wokół filmu powinno wyglądać, jak można o filmach dyskutować. Studiowałam psychologię i dlatego chętnie pomagam w rozwiązywaniu trudnych czy konfliktowych sytuacji. Pokazuję w jaki sposób współpracować ze sobą, jak się słuchać i komunikować swoje potrzeby innym. Spotykam się z grupą znajomych w ramach Rozśpiewań Warszawskich. Śpiewamy pieśni ukraińskie. W ramach Rozśpiewań prowadzimy projekt związany z animacją Ukrainek mieszkających w Warszawie. Przygotowujemy się do koncertów kolędowych.

Robię to, bo

Uważam, że to co, robię jest ważne i niezbędne. Chcę brać udział w rozwijaniu kompetencji i wiedzy swojej i innych. Chciałabym pokazywać, że w szkole można uczyć inaczej. Projekty , które realizuję maja pokazywać młodym ludziom jak samodzielnie zdobywać widzę. Wiem, że ludzie którzy wierzą w swoje możliwości mogą świadomie kreować swoje życie. W wielu szkołach dominuje styl nauki, w którym to nauczyciel mówi uczniom co jest dobre i ważne. Uważam, że dobra relacja między edukatorem, a uczniem powinna być bardziej horyzontalna.

Ważne doświadczenie

Dla mnie ważne są chwile, kiedy podejmowane w przeszłości działania wracają do nas jak bumerang. Momenty, kiedy dostajemy informacje zwrotną na temat tego, co robimy. Tak było podczas pracy przy  tworzeniu jednego z klubów filmowych. Młodych chłopak, który mocno zaangażował się w projekt znalazł się w ciężkiej sytuacji rodzinnej. Jego szkolna opiekunka poprosiła, żebyśmy włączyli go w nasze działania w CEO, bo to możne mu bardzo pomoc.  Okazało się, że nie tylko piszę materiały edukacyjne, ale mogę pomoc komuś w bardzo namacalny sposób.

Metody

Często prowadzę warsztaty. Wspólnie z uczestnikami tworzę mapę ich najbliższej okolicy. Lubię prowadzić warsztaty z recyclingu. Inicjuję działania, które pomagają innym diagnozować potrzeby środowiska lokalnego. Chętnie prowadzę warsztaty wokół głosu lub zajęcia z muzykoterapii. Wykorzystuję muzykę do budowania grupy i wspólnego przeżywania.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę