TOMASZ
KACZOR

zamieniam puszkę
po farbie w aparat

TAGI:

Tomasz Kaczor (06.06.1984) – Jeste animatorem kultury,
fotografem, wychowawcą i członkiem redakcji Magazynu
Kontakt oraz Stowarzyszenia Krajoznawczego Krajobraz.
Prowadzi warsztaty okołofotograficzne oraz działania wokół
historii lokalnej.

Doświadczenie zawodowe:

Od 8 lat prowadzę warsztaty fotograficzne głównie dla dzieci i seniorów, ale także dorosłych. Posiadam 5 letnie doświadczenie wychowawcy młodzieży. Od 9 lat jestem członkiem redakcji i fotoedytorem Magazynu Kontakt. Jako fotograf współpracuję też m.in. z portalem ngo.pl, Muzeum Polin, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Królikarnią.

Pracuje metodą warsztatową. Do warsztatów z fotografii otworkowej wykorzystuje sprzęt ciemniowy, do pozostałych warsztatów fotograficznych przeważnie aparaty cyfrowe, drukarkę Canon Selphy, materiały plastyczne (klej, nożyczki, kolorowy papier itp.)

Jego obszary zainteresowań to fotografia, krajoznawstwo – jest redaktorem działu krajoznawczego w Magazynie Kontakt oraz członkiem Towarzystwa Krajoznawczego „Krajobraz”.
Gotowanie – prowadził warsztaty kulinarne „O Kuchnia!” w ramach projektu Miasto i Ogród (2014).

W sieci Latających Animatorów Kultury jest od początku

W ramach sieci LAK zajmuje się głównie prowadzeniem warsztatów fotograficznych – najczęściej jest to fotografia otworkowa lub warsztaty z wykorzystaniem narzędzi fotograficznych.
Jako LAK odwiedzał m.in. uczestników kilku edycji projektów Młodzi Menedżerowie Kultury/Młode Menadżerki Kultury, Seniorzy w Akcji, Pracownie Orange, Warszawa LAB. Dwukrotnie też współprowadził warsztaty lokalne w ramach projektu Polska.doc.

W swoich działaniach używa „Pomysłów do zrobienia, głównie z zakresu fotografii: „Studio Portretowe”, „Fotowidokówki”, „Film Animowany”, „Fotogramy”, „Fotografia Otworkowa”. Jest autorem dwóch ostatnich wymienionych scenariuszy.

Największy sukces

W ramach projektu Tożsamości Odzyskane – Interwencje razem z Dorotą Borodaj doprowadzili do wydobycia zniszczonych niemieckich tablic nagrobnych, schowanych w dawnej scenie wiejskiej na terenie cmentarza w Kotli (woj. dolnośląskie), a następnie zbudowali z nich lapidarium. Działania wokół dawnego niemieckiego cmentarza były połączone z warsztatami o historii lokalnej dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli.

Robi to bo

Lubi poznawać nowych ludzi i nowe miejsca w Polsce. Dzięki temu poznaje wiele ciekawych historii, które inspirują go do dalszych działań.

Pracuje z:

dzieci, muzea, młodzież, seniorzy, pary międzypokoleniowe, niepełnosprawni, animatorzy kultury, biblioteki, instytucje kultury, domy kultury, galerie

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę