PAULINA
CZAPSKA

uchwycić rzeczywistość

TAGI:

Paulina Czapska (06.06.1984): Pracuje jako coach, trenerka i edukatorka. Od ponad 10 lat wspiera osoby indywidualne i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. W pracy wykorzystuje m.in. teorię równoważenia perspektyw czasowych i wiedzę z obszaru neuropsychologii. Jest autorką programów społeczno-kulturalnych, redaktorką publikacji z tego zakresu. Przez 6 lat pełniła funkcję członka Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Ukończyła Szkołę Coachów przy Erickson International i Wszechnicy UJ oraz Szkołę Trenerów Wszechnicy UJ. Kurs Dokumentalny w Wajda Studio, Laboratorium Reportażu UW. Z wykształcenia jest dziennikarką. Jest w trakcie Rocznego Kursu Terapii Gestalt dla Profesjonalistów oraz kursu I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie współtworzy kolektyw Future Simple, w którym pokazuje, że praca z emocjami jest równie przydatna jak ciągłe poszerzanie wiedzy, a ćwiczenie odpowiedzialności osobistej wpływa nie tylko na poprawę życia w wymiarze indywidualnym, ale też i społecznym.

Doświadczenie zawodowe:

Koordynatorka projektów społeczno-kulturalnych, dziennikarka, realizatorka i redaktorka krótkich form filmowych (dokumentalnych), redaktorka publikacji dot. animacji kulturalnej, specjalista ds. komunikacji i PR, doradca ds.odpowiedzialności społecznej dla biznesu, team menedżer w agencji komunikacyjnej, dyrektor zarządzająca firmy szkoleniowej, przedsiębiorca.

W pracy z ludźmi ceni autentyczność, kontakt i dialog. Spotykanie się wokół wspólnej sprawy i działanie na jej rzecz. Stara się pokazywać sobie i innym, że rozbudzanie świadomości, ćwiczenie krytycznego i samodzielnego myślenia wzmacnia w ludziach ich odpowiedzialność osobistą. Ludzie z dobrze ugruntowaną odpowiedzialnością osobistą tworzą wspólnoty i instytucje, w których odpowiedzialność społeczna jest autentyczną wartością – i to jest dla niej najistotniejsze.

W swojej pracy  zajmuje się coachingiem, art coachingiem, tworzeniem strategii rozwoju, kompetencjami miękkimi, liderstwem, komunikacją w zespole,wprowadzaniem zmian, generowaniem nowych pomysłów i rozwiązań, kreatywnością, asertywnością.
Wykorzystuje metody wynikające z teorii psychologii uczenia się, gry rozwojowe (karty), arteterapię, teorię równoważenia postrzegania perspektyw czasowych, model zmian, bussines model canvas.

W Sieci Latających Animatorów Kultury jest od początku.

W  ramach sieci będzie prowadziła warsztaty wydobywcze i pomagające ustalić strategię komunikacji dla Archipelagu Pokoleń.

W swojej pracy najczęściej korzystała z filmowych narzędzi opisanych w „Pomysłach do zrobienia”. Jest pomysłodawczynią formatu „10 minut inteligentnej rozmowy”.

Jest dumna z tego, że po latach pracy z ludźmi i dla ludzi zrozumiała, że jej największym osiągnięciem jest rosnąca elastyczność, otwartość i umiejętność towarzyszenia innym w odkrywaniu siebie i wprowadzaniu w swoim życiu i otoczeniu zmian na lepsze. To, że coraz częściej wie jak dać najmniej wsparcia jak to możliwe, ale nie mniej niż potrzeba. „Najbardziej cieszyłam się, kiedy jeden z uczestników moich zajęć po kilku miesiącach pracy powiedział mi – Pierwszy raz w życiu pomyślałem, że jestem naprawdę ok. Ani gorszy, ani lepszy od innych. To zmieniło mój stosunek do współpracowników, ludzi dookoła. Osiągnięcie czegoś wspólnie stało się nagle łatwiejsze.”

Zapytana o to, dlaczego robi to co robi? Odpowiada – bo chcę pokazać ludziom, że zadając sobie pytania i włączając krytyczne myślenie mogą stać się najlepszymi ekspertami od samych siebie, bo wierzę, że zmianę świata warto zacząć od siebie.

Pracuje z:

muzea, seniorzy, pary międzypokoleniowe, animatorzy kultury, twórcy, biznes, biblioteki, instytucje kultury, domy kultury, galerie, samorządy, organizacje pozarządowe

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę