MIROSŁAWA
GAD

spotkajmy się w teatrze

TAGI:

Mirosława Gad (24.11.1985): animatorka kultury. Ukończyła Animację Społeczno-Kulturalną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Skończyła także podyplomowe studia Reżyserii teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Ukończyła warsztaty z bajkoterapii. Obecnie słuchaczka studiów podyplomowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Arteterapia. Prowadzi zajęcia teatralne. Współpracuje z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Zajmuję się

Obszarem moich zainteresowań i doświadczeń jest teatr dziecięcy i teatr zabawy. Zajmuję się  opracowywaniem autorskich pomysłów na działania rozwijające twórczość dzieci. Pomysły na kolejne warsztaty czerpię ze świata zmysłów. Inspiruje mnie odkrywanie nowych smaków, zapachów czy poznawanie piękna natury. Współpracuję z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka gdzie prowadzę zajęcia dla dzieci od 3–go roku życia. W tym roku dodatkowo opiekuję się tam międzypokoleniowym „Teatrem dla Trzech Generacji”. Prowadzę również zajęcia teatralne dla młodzieży gimnazjalnej z rodzin wielodzietnych. Warsztaty, w które jestem zaangażowana mają przede wszystkim rozwijać potencjał twórczy uczestników, bawić oraz wzmacniać więzi grupowe i rodzinne.. Tworzę spektakle oparte na kreacji zbiorowej, gdzie wszyscy są traktowani na równi. W tym, co robię najważniejsza jest integracja i dobra, wspólna zabawa

Robię to, bo

Jako animatorka kultury mogę łączyć osobiste pasje z pracą zawodową – to jest dla mnie niezwykle ważne. Uważam, że tylko ludzie z misją mogą skutecznie działać. Wierzę, że edukacja teatralna  ma sens. Chcę uczyć ludzi otwartości, pewności siebie i wiary we własne możliwości. Lubię obserwować, jak wspólne działanie wokół teatru otwiera nowe możliwości dla całych rodzin. Teatr zachęca do „bycia razem”. Wzmacnia proces budowania zaufania do siebie i najbliższych. Buduje poczucie własnej wartości i pewności siebie. Umacnia dialog między pokoleniami.

Ważne doświadczenie

Pochodzę z niewielkiej miejscowości położonej na Górnym Śląsku niedaleko Pszczyny. Studiowałam w Cieszynie. Postanowiłam zrobić coś dla swojej rodzinnej miejscowości i założyłam przy szkole podstawowej w Wiśle Wielkiej grupę twórczą „Reanimacja”. Pracowaliśmy przez ponad dwa lata. Wraz z koleżanką prowadziłyśmy warsztaty plastyczne, taneczne i teatralne. Zaczynałam z grupą kilkunastu uczestników. Z czasem na zajęcia przychodziło ponad czterdzieści osób. Głęboko wierzę w sens pracy na obszarach wiejskich. Sama byłam dzieckiem odczuwającym głód teatru, czy zajęć artystycznych. Szansę na rozwijanie swoich pasji dostałam dopiero będąc w liceum. Do szkoły dojeżdżałam do Pszczyny. Po lekcjach pędziłam do lokalnego domu kultury, żeby uczestniczyć w zajęciach teatralnych. Z kieszonkowego zapłaciłam wpisowe. Na wsi ludzie bardzo rzadko wysyłają swoje dzieci na dodatkowe zajęcia. Nie mają jeszcze świadomości jak bardzo to może być im potrzebne. Dlatego w tym, co robię tak ważne jest wychodzenie z inicjatywą. Zapraszanie i przychodzenie do ludzi z ciekawą propozycją.

Metody

Interesuje mnie teatr plastyczny i wszystko co związane z wizualnością spektaklu. Często pracuję tworząc przedstawienia w oparciu o zbiorową kreację. Wykorzystuję animację przedmiotów codziennego użytku jako budulec do stworzenia scen. Coraz wyraźniej pociąga mnie teatr lalek.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę