MARZENA
MICHAŁEK

chcę zmieniać świat

TAGI:

Marzena Michałek (05.05.1984): Z wykształcenia kulturoznawczyni i animatorka kultury. Opowiadaczka z Duetu H. Pracuje w Ośrodku Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich, współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Fotoreporterów Sputnik i Grupą Studnia O.

Zajmuję się

Pracuję u Ośrodku Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich. Jestem opowiadaczką, członkinią grupy o nazwie  Duet H. Opowiadam dla dzieci i dorosłych w miejscach publicznych: szkołach, bibliotekach, kawiarniach czy na skwerach. Opowiadam tradycyjne historie polskie, ale też te z daleka szczególnie  islandzkie. Kaligrafuję – prowadzę warsztaty edukacyjne z tego zakresu. Zajmuję się też działaniami związanymi z fotografią. Działam w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Fotoreporterów Sputnik, gdzie odpowiadam za wymyślanie projektów i ich koordynację . Współpracuję teraz z profesjonalnymi fotografami. Przygotowujemy album w ramach projektu „Islandzkie opowieści”, który powstanie jako efekt twórczej pracy polskich fotografów z islandzkimi pisarzami i dziennikarzami. Redaguję także gazetkę organizacji harcerek.

Robię to, bo

Bo chcę zmieniać świat.

Ważne doświadczeniami

Ważnym momentem była decyzja o stworzeniu duetu opowiadaczek. To był nasz projekt dyplomowy na uczelni – obie ukończyłyśmy animację kultury na UW. Mogłyśmy pozostać na etapie planowania, a wcieliłyśmy go w życie. Pierwsze opowiadanie w przestrzeni publicznej było niezwykle silnym przeżyciem. Dało mi dużo energii i chęci do działania.

Metody

Pracuję metodami aktywnymi. Prowadzę warsztaty z opowiadania, do których nie potrzeba żadnych narzędzi. Wystarczy wyobraźnia i chęć bycia w opowieści z innymi. Zapraszam także do uświadamiania sobie, jak się kiedyś pisało podczas warsztatów kaligrafii. Pokazuję jak trzymać stalówkę i obsadkę, jak kontrolować ruchy ręki. Staram się nauczyć uczestników pisać jednym z krojów liter. Tworzymy własną wizytówkę, albo zakładkę.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę