MARTA
WÓJCICKA

ożywiam przestrzeń

TAGI:

Marta Wójcicka (12.09.1978): Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Prezeska Stowarzyszenia Studio Teatralne „Koło”. Producentka spektakli. Koordynatorka wydarzeń kulturalnych EXPO 2000 w Hanowerze, stażystka Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Animatorka kultury, od 2000 roku autorka i realizatorka projektów Stowarzyszenia ArtAnimacje (m.in. Projekt Folklor w CSW Zamek Ujazdowski).

Zajmuję się

Jestem animatorką, menedżerką i producentką teatralną. W pracy łączę swoje dwie największe pasje: teatr i animację kultury. Razem ze znajomymi ze studiów założyłam niezależną grupę Studio Teatralne „Koło”, a chwilę później stowarzyszenie ArtAnimacje. W tym, co robimy w „Kole” najważniejszy jest odbiorca. Jeśli spektakl poruszy jednego widza, to graliśmy właśnie dla niego. W ramach ArtAnimacji tworzę projekty społeczno-artystyczne. Przez kilka lat animowałam pofabryczną przestrzeń należącą kiedyś do Polskich Zakładów Optycznych. W ramach rewitalizacji fabryki PZO na warszawskiej Pradze zrealizowałam 8 wydarzeń społeczno-artystycznych, m.in.: wystawa kolekcjonerów, Przetwory – akcja twórczego recyklingu, Pzoty – projekt dla dzieci, Fabryka Snów – projekt teatralny. Razem z Martą Białek-Graczyk (ę) i Grzegorzem Lewandowskim (Chłodna25) inicjuje cykl debat ReAnimator – animatorzy kultury dla Warszawy. Obecnie pracuję w Narodowym Instytucie Audiowizualnym i odpowiadam za przygotowanie programu Europejskiego Kongresu Kultury.  W tym, co robię nie da się działać w próżni.  Postawa obywatelska, wieczne poczucie, że jest jeszcze dużo do zrobienia i wiara w to, że się da; wynika pewnie z tego, że trafiłam na odpowiedni moment.  Dotykam rzeczywistości i widzę reakcję.

Ważne doświadczenia

Trzy lata w PZO były dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Prawdziwą szkołą. Dostałam szansę. Uwierzyłam w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Robiłam „Przetwory” z zerowym budżetem na promocję. Odkrywałam nowe możliwości. Nauczyłam się współpracować z biznesem. Połączenie sił drugiego i trzeciego sektora daje efekt synergii. Nie zawsze przecież chodzi o pieniądze, tylko o wzajemne uzupełnianie się. Wymianę. Barter.

Metody

Prowadzę warsztaty metodami aktywnymi. Wykorzystuję metody parateatralne. Promuję działania artystyczne. Lubię wykorzystywać nietypowe przestrzenie do budowania ciekawych wydarzeń społeczno-artystycznych, które wciągają ludzi we wspólne działanie i zabawę.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę