MAGDALENA
KREIS

Dizajn ma znaczenie

TAGI:

Magdalena Kreis (09.10.1987) - Jest absolwentką
kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski), animacji
społeczno-kulturalnej (Państwowe Pomaturalne Studium
Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy we Wrocławiu), a także
edukacji artystycznej (ASP Wrocław). Od wczesnej młodości
współtworzy projekty artystyczne. Chętnie działa w ramach
projektów grupowych – jako twórczyni, koordynatorka
i realizatorka. Zajmuje się działaniami związanymi przede
wszystkim ze sztuką współczesną i dizajnem. Często
uczestniczy też w konferencjach, projektach oraz
warsztatach dla animatorów i edukatorów
artystycznych, by wciąż się rozwijać.

Doświadczenie zawodowe:

Od 2010 roku jeste związana z galerią Dizajn BWA Wrocław, gdzie wraz z Natalią Romaszkan realizuje autorski projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci“. Z projektem dużo podróżuje po całej Polsce na zaproszenie instytucji kultury (głównie muzea, galerie) i organizatorów wydarzeń. Od 2012 roku współtworzy sieć Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów, działającą w ramach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“. W 2013 roku rozpoczęła pracę w Centrum Sztuki WRO jako realizatorka i koordynatorka działań dla publiczności.

Pracuje w oparciu o kontekst danego miejsca, czasu, tematu. Lubi, gdy działanie wynika z pewnych konkretnych punktów wyjścia. Trzeba je zatem na początek określić – przez samodzielny research i rozmowę, współpracę z daną grupą, społecznością lokalną.
Działa głównie przy użyciu środków plastycznych, chętnie sięgam po nietypowe materiały twórcze, do czego zachęca uczestników warsztatów czy projektów. Stara się pozostawiać wolność w procesie twórczym, by to co powstanie nie musiało spełniać określonych z góry założeń. Lubi efekt zaskoczenia, przypadku i nietypowe skojarzenia.

W pracy z ludźmi ważna jest dla niej przede wszystkim chęć współpracy. Od najmłodszych lat działa w grupie, sama niespecjalnie lubi pracować. „Grupa jest mi więc poniekąd potrzebna, ale wiem, że mogę być dla grupy przydatna. Mogę wejść w rolę lidera, ale zdecydowanie bardziej wolę sytuację równowagi w grupie i jednakowego zaangażowanie w podejmowane działanie”. Ważna jest dla niej otwartość, gotowość do próbowania czegoś nowego. Ceni sobie swobodną atmosferę, przestrzeń na spontaniczne reakcje.

W ramach sieci Latających Animatorów Kultury do tej pory miała okazję współpracować przy projektach/programach: Pracownia Orange, Latający dla Muzeów, Seniorzy w akcji, Biblioteki, Atrloop.
Były to głównie działania warsztatowe związane z pracą z dziećmi, rodzinami, młodzieżą, szeroką publicznością polegające na tworzeniu nowych pomysłów na działania i w części także ich realizacji.

Jest współautorką scenariuszy: „Plastyczny Recykling”, „Vlepki”, „Cyfrowa Mapa Regionu”

Największy sukces

Uważa, że największym sukcesem jest to, że może pracować w swoim zawodzie, i świetnie się w tym spełniać. Jeśli chodzi o działania to największym sukcesem, jest projekt „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”. „Jestem dumna z „marki”, którą udało nam (z Natalią Romaszkan) się stworzyć, z ilości zaproszeń płynących z miejscowości rozsypanych po całej Polsce, z książki, którą w ramach projektu wydałyśmy („Zeszyty do dizajnu” wciąż czekające na drugie wydanie). Jestem dumna z tego przedsięwzięcia, bo wiem jak dużo pracy w nie włożyłam, cieszę się, że ten wysiłek się nie marnuje!”.

Robi to bo

Lubi pracę w ludźmi, dlatego też dąży do sytuacji, w których może pracować z innymi. Lubi wymyślać nowe działania, choć nie zawsze wystarcza jej czasu by wszystkie zrealizować. „Robię to, bo inaczej nie potrafię”.

Pracuje z:

dzieci, muzea, młodzież, animatorzy kultury, twórcy, biblioteki, instytucje kultury, domy kultury, galerie

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę