MAGDA
RADŁOWSKA

zmiana zaczyna się
od małego ruchu

TAGI:

Magdalena Radłowska (11.07.1981) - Choreografka, tancerka i pedagog. Ukonczyła studium Tańca Współczesnego w Poznaniu, Uniwersytet Zielonogórski na wydziale Pedagogika o kierunku Animacja Społeczno- Kulturalna o specjalności taniec, Uniwesytet Middlesex w Londynie na wydziale Choreografii i wydział Tańca Współczesnego w London Contemporary Dance School "The Place". Lauretka nagród m.in.: programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska”, laureatka II miejsca Programu Telewizyjnego „Dolina Kreatywna”, I miejsce Polska Platforma Tanca, konkurs choreograficzny i wiele innych nagrod. Występowała na Festiwalach tańca w Polsce, Niemczech, Szwecji, Irlandii, Francji, Luksemburgu, Izraelu i w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje jako nauczycielka tańca dla dzieci i dorosłych w teatrach, szkołach i na festiwalch tanecznych w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Jest choreografką pierwszego w Polsce międzypokoleniowego Teatru Tańca „Dawka Energii“ dla osób starszych i młodzieży. Jest także wspołzałożycielka międzynarodowego “Animal Radio collective“. Tworzy liczne choreografie i filmy taneczne z udziałem aktorów oraz tancerzy z całej Europy. Obecnie współpracuje z grupą taneczną łączącą capoeira i taniec współczesny.

W Sieci Latających Animatorów Kultury od 2010 roku.

Doświadczenie zawodowe:

Od 2008 roku prowadzi międzypokoleniowy teatr tańca “Dawka Energii”; Teatr regularnie występuje w Polsce i za granica.

Od 2011 roku współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca dla teatrów międzypokoleniowych, młodzieży czy seniorów w Wałbrzychu.

W latach 2011-2014 prowadziła zajęcia taneczne w  Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy “SKIBA” we Wrocławiu.

Od 2012 roku prowadzę regularne zajęcia z baletu, tańca kreatywnego współczesnego i kontakt improwizacja w Polsce i za granicą. Od 2013 do 2015 tańczyłam w teatrze tańca “Zawirowania” w Warszawie.

Od 2014 roku tańczy w zespole Dance United w Londynie.

Od 2013 do 2014 roku prowadziła projekty taneczne dla seniorów w Warszawie.

Od 2015 roku współzałożycielka i tancerka w Animal Radio collective w Londynie oraz grupy Dance2Explore w Londynie. Od 2015 roku prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Middlesex w Londynie.

W ramach Sieci Latających Animatorów Kultury prowadzi warsztaty, które najczęściej kończą się spektaklem tanecznym. Lata tam, gdzie jest realizowany projekt z użyciem ruchu i tańca. Współpracowała przy projektach: “Orlik Lab. Kulturalne interwencje na Orlikach”, Latający dla Pracowni Orange”. W swojej pracy korzysta z metod twórczych wymagających pełnej samodzielności i inwencji twórczej; metod odtwórczych, podających, poznawczych: obserwacja, pogadanka, pokaz, wykład, wykonywanie zadań ruchowych, metody nauczania ruchu, metod poszukujących – dyskusja np.czesto spektakl jest tworzony razem z grupa a wiec wspólnie szukamy rozwiazań choreograficznych; metod aktywizujących, ścisłych i analitycznych.

Wśród działań z których jest najbardziej dumna wymienia teatr tańca “Dawka Energii” z Wałbrzycha. Od tego wszystko się zaczęło. Community Dance zaczęło się rozprzestrzeniać po całej Polsce. Ludzie, łamali stereotypy dotyczące swojego ciała, starzenia się, odnajdywali nowy kontakt z innym pokoleniem i ze sobą samym. Drugim największym sukcesem i to bardzo niespodziewanym była grupa gimnazjalistów tworzących “Magistic Dance” z Dąbrowy nad Czarną. Dlaczego? “Od początku grupa wywarła na mnie ogromne wrażenie swoją otwartością, gotowością zaangażowaniem i kreatywnością. Grupa regularnie występuje w Polsce a moim marzeniem jest żeby dalej tworzyli spektakle i występowali na całym świecie.”

W pracy z ludźmi ceni otwartość, gotowość i elastyczność, słuchanie potrzeb i zainteresowań grupy. Robi to, bo obserwując ludzi widzi jak ogromne znaczenie ma rozumienie własnego ciała, a do tego najlepszym medium jest ruch, taniec, teatr i muzyka. Praca daje jej ogromną radość, zadowolenie i spełnienie w życiu. Czuje, że nie robi tego tylko dla siebie ale poprzez pomaganie innym w ich rozwoju czuje ogromny sens, motywację do działania i energie.

Pracuje z:

dzieci, młodzież, seniorzy, pary międzypokoleniowe, niepełnosprawni, animatorzy kultury, twórcy, biznes, instytucje kultury, domy kultury, galerie, samorządy, organizacje pozarządowe

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę