KATARZYNA
ZANIEWSKA

TAGI:

Katarzyna Zaniewska - jestem badaczką sieci i zwyczajów, kultury 2.0. zajmuje się uzdatnianiem rozwiązań i wnioskami racjonalizatorskimi z badań.

W Sieci Latających Cyfrowych od 2014 roku.

Doświadczenie zawodowe:

Od 2006 roku jest badaczką jakościową. Przez ten czas pracowała w agencjach badawczych, szukając odpowiedzi na pytania klientów pierwszego drugiego i trzeciego sektora, w zwyczajach Polaków. Od 2012 roku jest jednocześnie Główną Specjalistka od badań marketingowych w LOTTO gdzie opiekuje się wszystkimi projektami jakościowymi dla marek, jak i współpracowniczką Centrum Cyfrowego gdzie prowadzi projekty badawcze i prowadzi analizy dotyczące kompetencji cyfrowych i kulturowych. Poza udziałem w Sieci, należy do Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii gdzie uczestniczy w pracach nad konferencjami cyfrowymi i konkursami stażowymi.

W ramach Sieci Latających Cyfrowych moderuje warsztaty szukania rozwiązań z zakresu działań kulturalnych (od lokalności po edukację medialną), wspiera analitycznie i narzędziowo cyfrowe badania. W pracy używa metod warsztatowych, wywiadów pogłębionych, analizy tekstów.

Za swój największy sukces zawodowy uważa współpracę z Fundacją LOTTO Milion Marzeń przy programie wolontariatu pracowniczego. “Fundacja zgłosiła się do mnie z prośbą  o zmoderowanie warsztatu szukającego nowych rozwiązań dla wolontariatu pracowniczego. Zaproponowałam im wrócenie do dotychczasowych uczestników i zbadanie ich potrzeb i barier. Od tamtej pory ilość zgłoszeń bije z edycji na edycję kolejne rekordy i wzrosła już o 300% od czasu naszego wspólnego projektu. To dziesiątki a nawet setki projektów w całej Polsce, gdzie ludzie robią razem coś dobrego dla innych. Udało się bo zapytaliśmy ludzi o zdanie i zamiast samemu szukać rozwiązania stworzyliśmy je wspólnie i w oparciu o odsłuch “terenu”.”

Za najważniejsze w pracy z ludźmi uważa wspólne szukanie rozwiązań, łączenie potencjałów we wspólny projekt. Robi to, bo może coś zmienić, bo szuka gdzie brakuje trybików albo się nie zazębiają i to ją napędza – naprawianie maszyn. Tylko takich głownie składających się z ludzi i pomysłów połączonych siecią. Ze swoich cech charakteru, które przydają jej się w pracy wymienia ciekawskość i “nie ma że się nie da” – znajduje rozwiązania, najlepiej razem z użytkownikami.

Pracuje z:

młodzież, seniorzy, twórcy, biznes, instytucje kultury, organizacje pozarządowe

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę