KATARZYNA
CHAJBOS

TAGI:

Katarzyna Chajbos - Absolwentka etnolingwistyki i socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, doktorantka w Zakładzie Badań Kultury Wizualnej i Materialnej w Instytucie Socjologii UAM. Autorka artykułów z zakresu socjologii emocji i wizualnej. Badaczka Centrum Praktyk Edukacyjnych przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Uczestniczka projektów badawczych związanych z animacją, społecznymi aspektami partycypacji, a także z kulturą i jej aspektami wizualnymi. Do obszarów jej specjalizacji należą: diagnoza lokalna; edukacja kulturowa; badania relacji społecznych/ strukturalnych. Łączenie tych obszarów zainteresowań jest możliwe w ramach prowadzenia działań badawczo-animacyjnych, a także ich ewaluacji.

Autorka scenariusza Wywiad wspomagany ze zbioru “Pomysłów do zrobienia”. W Sieci Latających Socjologów od 2014 roku.

Doświadczenie zawodowe: Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza zdobyła doświadczenie dydaktyczne w zakresie teorii i badań socjologicznych. Przez rok pracowała w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu i tam zdobyła wiedzę i doświadczenie na polu pracy i ekonomii społecznej. Brała udział w licznych projektach badawczych i społecznych, np. „Animacja/ Edukacja. Możliwości i ograniczenia edukacji i animacji kulturowej w Polsce” 2013-2014 (projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego); “Inventory of Powerlessness” by Edit Kaldor (społeczno-artystyczny projekt w ramach Malta Festival Poznań 2015, współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego); „Możliwości i ograniczenia w korzystaniu z bankowości mobilnej w Polsce” 2014-2015 (badanie realizowane na zlecenie Banku Zachodniego WBK w ramach Santander Universidades). Obecnie zdobywa doświadczenie na polu koordynacji oraz diagnozowania i ewaluowania działań z zakresu edukacji kulturowej w ramach współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu.

W ramach Sieci Latających Socjologów zajmuje się badaniami, spotkaniami diagnostycznymi, warsztatami ze społecznościami lokalnymi/ konkretnymi grupami mieszkańców. Projekty, w które się angażowała były realizowane w ramach programów “Zoom na Domy Kultury” , „Zoom na Rady Seniorów” oraz pierwszego programu Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej dotyczącego Orlików. W swojej pracy najchętniej prowadzi badania wspierając się metodami jakościowymi jak wywiad pogłębiony czy techniki etnograficzne. Lubi tak projektować działania, by miały one istotną wartość dla wszystkich zaangażowanych grup dlatego podczas badań stara się przemycać potencjały szkoleniowe, animacyjne.

W pracy wiele satysfakcji daje jej praca w relacji z innymi. Istotne jest, by obie jej strony czuły się równoprawnymi partnerami i czerpali z niej korzyści. Cechami charakteru, które jej w tym pomagają jest dociekliwość i chęć rozmowy. Robi, to ponieważ lubi rozumieć, dociekać, sprawdzać. Fascynuje ją odkrywanie zależności oraz praca, która prowadzi do działań odpowiadających na potrzeby konkretnych ludzi i społeczności.

Pracuje z: seniorzy, instytucje kultury, domy kultury

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę