KATARZYNA
SAWKO

remiksuję kulturę

TAGI:

Katarzyna Sawko (09.04.1978) - Założycielka projektu Wióry lecą, lingwistka z wykształcenia, nauczycielka francuskiego, animatorka kultury i trenerka edukacji medialnej. Działa w obszarach: animacji kultury, wspierania projektów, prac ręcznych na czele ze stolarką dla mieszczuchów, edukacją medialną, gry miejskie i wiejskie, tzw. otwartość w dostępie do wiedzy.

W Sieci Latających  Animatorów Kultury od 2010 roku.

Doświadczenie zawodowe:

Zajmuje się nauczaniem francuskiego i angielskiego, prowadzeniem działu podręczników w wydawnictwie Hachette, punktem informacji kulturalnej i turystycznej w wydaniu pozarządowym – InfoPraga, prowadzi projekty dla dzieci w Zachęcie, warsztaty, badania i szkolenia z edukacji medialnej. Pracuje nad promocją Creative Commons w Polsce, koordynuje projekt “Otwarte Zabytki” oraz prace Koalicji Otwartej Edukacji. Realizuje projekty związane z tzw. kulturą remiksu, wspiera NGO w planowaniu i realizacji projektów, organizuje gry miejskie i gryonline o tematyce miejskiej, wspiera kobiety w pierwszych krokach w biznesie.

W ramach Sieci Latających  Animatorów Kultury prowadzi warsztaty i spotkania, pomaga w przygotowaniu działań w przestrzeni (głównie gry miejskie).

Za swój największy sukces zawodowy uważa autorski projekt “Wióry lecą” – projekt stolarki dla kobiet i nie tylko. “To projekt, do którego ludzie lgną sami, a ja tylko popycham sprawy do przodu.”

Najważniejsze w pracy z ludźmi uważa bezpośredni kontakt, wspólne przeżywanie, przestrzeń na każdego. Cechy charakteru, które pomagają jej w pracy to wyczucie potrzeb innych i elastyczność. Robi to, bo inaczej nie umie.

Pracuje z:

dzieci, muzea, młodzież, seniorzy, pary międzypokoleniowe, niepełnosprawni, animatorzy kultury, twórcy, biznes, biblioteki, instytucje kultury, domy kultury, galerie, samorządy, organizacje pozarządowe, więzienie dla kobiet;

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę