JUSTYNA
KLEIN

Fotografia wyzwala emocje

TAGI:

Zajmuję się

Jestem „połówką” kolektywu Gęsia Skórka, który powołałam do życia razem z Agnieszką Czerwińską.Praca w kolektywie z Agnieszką jest bardzo efektywna , dzięki temu że mamy za sobą wiele lat cudowniej przyjaźni oraz mnóstwo doświadczeń wspólnej pracy funkcjonujemy jak jeden organizm. Wychodząc od tradycji zakładów fotograficznych, angażujemy się w działania społeczne, łącząc fotografię z działaniami z pogranicza animacji kultury i socjologii. Tymczasowy Zakład Fotograficzny to miejsce spotkań z ludźmi, ukłon w stronę odchodzących zakładów fotograficznych i fotografii rodzinnej. Przemieszczamy się, bo chcemy dotrzeć do jak największej liczby ludzi.Zakład powstał z potrzeby spotkania z ludźmi, poznania Warszawy jakiej nie miałyśmy okazji doświadczyć, zachowania ludzkich historii, zatrzymania czasu ze względy na poczucie że wszytko bardzo szybko przemija . Powołujemy również do życia inicjatywy kulturalne w zapomnianych miejscach –tworząc przestrzeń swobodnej wymiany międzypokoleniowej.

Ważne doświadczenie

Jednym z takich doświadczeń była na pewno współpraca z Fundacją K40 z Pruszkowa, w ramach której wspólnie z grupą niepełnosprawnych umysłowo dzieci realizowałyśmy video, portretujące każde z nich. Zostaje też we mnie wiele historii, usłyszanych podczas działania Tymczasowego Zakładu Fotograficznego. Na ulicy Wilczej, na Powiślu czy w Bibliotece Krasińskich spotykamy ludzi, którzy krok po kroku oswajają się z nami i powierzają nam historie swojego życia. Słuchając ich, porównuję swoje doświadczenia do czasów, w których przyszło im żyć.

Metody
Czuję że dla mnie najlepszą metodą pracy jest wykorzystanie własnych doświadczeń w połączeniu z czujnością oraz obserwacją potrzeb ludzi – można to nazwać działaniem intuicyjnym. Jest we mnie dużo siły oraz przeżyć które chciałabym przekazywać innym jako impuls to wytworzenia czegoś dobrego, twórczego i zarazem służącego społecznie. Interesuje mnie fotografia, video, formy poklatkowe oraz instalacje przestrzenne które działają jak katalizator – wyzwalają emocje, wprowadzają w świat drugiego człowieka. Pracuję na szczególnym procesie – lubię ten moment, kiedy osoba przed obiektywem przełamuje swoją niepewność i widzę, że ma ochotę dłużej ze mną obcować.

Interesuje mnie fotografia, która działa jak katalizator – wyzwala emocje, wprowadza w świat drugiego człowieka. Pracuję na szczególnym procesie – lubię ten moment, kiedy osoba przed obiektywem przełamuje swoją niepewność i widzimy, że ma ochotę dłużej z nami obcować. Sięgam po terapeutyczne właściwości fotografii, gdzie relacja z drugim człowiekiem nie kończy się po naciśnięciu spustu migawki.

 

 

 

 

 

 

 

 

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę