DOMINIK
SKRZYPKOWSKI

Oswajanie zmiany

TAGI:

Dominik Skrzypkowski (27.01.1978) animator projektów artystycznych i społecznych, niezależny producent, prezes Stowarzyszenia na rzecz Kultury Aktywnej SO:ON, założyciel i wydawca teatralnej telewizji internetowej e-teatr.tv w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, studiował na kierunku Wiedza o Kulturze w Instytucie Kultury Polskiej UW. Współpracownik Instytutu Adama Mickiewicza. Realizator projektów z obszaru sztuki i działań społecznych we współpracy z m.in. Centrum Sztuki Współczesnej, Narodową Galerią Zachęta, Instytutem Spraw Publicznych.

Zajmuję się

Ukierunkowywaniem ku zmianie i współpracy. W każdym człowieku drzemie chęć do zmian: jeden chce samochód, innemu potrzeba ogródka, ktoś inny chciałby nauczyć się tańczyć, gotować, robić filmy czy projektować wypasione grafiki komputerowe. Chęć zmian wynika z potrzeb, a ja staram się je wyczuć, zrozumieć i zachęcać do pójścia za marzeniami. Bez względu na wiek, kompetencje czy wiedzę.

Oswajam ludzi z myślą, że decyzja o  zmianie, nie zawsze łatwa do podjęcia, może oznaczać przygodę i stać się początkiem czegoś nowego.

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Dla mnie ważne jest, żeby go podjąć i poprzez stwarzanie sobie możliwości: szukanie sojuszników, konsensus i porozumienie – wspólnie z innymi dążyć do obranego celu.

Robię to, bo

Mam w pamięci, że wychowywałem się w małym miasteczku na Mazurach, które miało swoje ograniczenia ale miało też swój potencjał. Na każdym kroku starałem się go widzieć i odkrywać. Przede wszystkim w innych ludziach. Skupiając się na możliwościach, świadom trudności, pokonując je, chciałem realizować siebie… Dziś jako animator i niezależny twórca chcę dzielić się doświadczeniami, rozmawiać i ciągle uczyć się od innych.

Ważne doświadczenie

Pierwsze to wtedy, kiedy zdecydowałem, że mimo studiów, nie stanę się dyplomatą i wybrałem działalność w kulturze. Drugie wtedy, kiedy przez 1,5 roku razem z mieszkańcami małej mazurskiej wsi staraliśmy się zbudować wspólnotę, dzięki której mogliśmy zacząć zgodnie działać i osiągać sukcesy. Trzecie, to moja wciąż trwająca przygoda z filmem, teatrem i sztuką współczesną, dzięki niej uczę się krytycznego spojrzenia na rzeczywistość.

Metody

W pracy warsztatowej czerpię ze sztuki współczesnej, która pozwala myśleć abstrakcyjnie, zadziwiać się samemu sobą, odkrywać własny potencjał i wykraczać poza  schematy. Lubię pracę z filmem, teatrem i nowymi technologiami, bo daje szansę na twórczą ekspresję i sprawdzanie się na nowych, nieznanych polach. Bliska jest  mi praca metodą projektową – pozwala podsumowywać doświadczenia i planować w oparciu o konkretne potrzeby, możliwości i cele. Cenię autorskie, innowacyjne rozwiązania.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę