BARTOSZ
MAZUR

teatr i pełnia życia

TAGI:

Bartosz Mazur (1977): Aktor. Ukończył Państwową Wyższą Szkolę Teatralną w Krakowie oraz kurs pedagogiczny w Instytucie  Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Członek Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło.  Współpracował z Lubelskim Centrum Kultury oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Zajmuję się

Zawodowo zajmuję się aktorstwem. Kiedyś z teatrem związany byłem etatem. Dziś cenię sobie spontaniczność i swobodę tego wolnego zawodu. Jestem członkiem prężnie działającego Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło. Działam w obszarze edukacji kulturalnej. Prowadzę warsztaty teatralne z wykorzystaniem metod pracy aktorskich. Zachęcam młodych ludzi do oglądania spektakli teatralnych. Dyskutuje z nimi na temat sensu oglądanego spektaklu. Podczas warsztatów wspólnie szukamy ważnych dla nas treści. Lubię moment przygotowań do spektaklu i chwilę tuż przed wejściem na scenę. Pokazuję uczestnikom warsztatów jak rozwijać swoje umiejętności sceniczne, pracujemy nad ruchem ciała, impostacją głosu. Wchodzimy w rolę, żeby w bezpieczny sposób przeżyć różne emocje, przyjąć różne punkty widzenia i zastanowić się co znaczą dla nas.

Robię, to bo

Jestem aktorem i wykonuję ten zawód po to, żeby przekazywać innym jakąś historię. Chcę w ten sposób docierać do prawdy o człowieku. Poznawać siebie. Uwrażliwiać na sprawy, których opowiadam innych. Właśnie dlatego zachęcam młodych do wyruszenia w podróż z teatrem. Chciałbym, żeby ludzie świadomie odbierali sztukę.

Ważne doświadczenie

Najintensywniejsze w moim życiu są momenty kiedy stoję na scenie. Lubię pracować z młodymi i pokazywać im jak bezpiecznie wchodzić w różne role, jak poprzez teatr doświadczać pełniej życia.

Metody

Wykorzystuje ćwiczenia aktorskie i działania parateatralne do budowania grupy. Podczas warsztatów wykorzystuję techniki wyobraźni, improwizacji oraz techniki mowy i emisji głosu.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek
marta-wojcicka

ORGANIZATOR:

ę