ANNA
DĄBROWSKA

Wierzę w siłę pojedynczych wspomnień

TAGI:

Anna Dąbrowska (12.06.1982): Filolożka, trenerka, animatorka społeczna. Zafascynowana przestrzenią. Kulturowy, obyczajowy, światopoglądowy wzornik odbija się w układzie ulic i placów. I tożsamość - rozpięta jak powietrze. Po godzinach biega. Jest członkinią Stowarzyszenia Maraton Lubelski. W 2012 roku przebiegła swój pierwszy maraton - 34. Maraton Warszawski. Pracuje wolontariacko przy kilku biegach „ultra”. Do jej obszarów zainteresowań należy: historia, praca na relacjach świadków historii, relacje polsko-żydowskie i polsko-ukraińskie, tożsamość, prawa człowieka, antydyskryminacja.

W Sieci Latających Animatorów Kultury od 2010 roku.

Doświadczenie zawodowe:

Na co dzień pracuje w lubelskim Stowarzyszeniu Homo Faber.  Koordynuje Program Integracja, gdzie zajmuje się przede wszystkim wsparciem integracji młodych migrantów/tek, którzy przyjeżdżają do Lublina na studia. Trenerka, prowadzi szkolenia z praw człowieka, antydyskryminacji, wrażliwości kulturowej. Od kilku lat współpracuje w tym zakresie z Wojewódzką Komendą Policji, Miejską Komendą Policji w Lublinie oraz Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej. Od 2010 roku koordynuje cykl wycieczek edukacyjnych Wyprawka.

Członkini Grupy Wsparcia Integracji, która działa przy Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.Z ramienia Homo Faber jest także członkinią Rady Programowej Sieci Organizacji Pozarządowych Przeciwko Handlowi Ludźmi, koordynowanej przez Fundację La Strada.

W ramach Sieci Latających Animatorów prowadzi warsztaty. Pracuje w oparciu o doświadczenie i zmienną perspektywę.

Za jeden z sukcesów zawodowych uważa, jak dwa lata temu Miasto Lublin przejęło od Homo Faber prowadzenie Punktu Obsługi Cudzoziemców. Tym  samym pierwszy miastem, które w pełni samodzielnie prowadzi taki punkt. Pracowała nad tym ze swoim zespołem przez 5 lat, aby doszło to do skutku. Do innych sukcesów należą sytuacje, kiedy na spotkaniach z Policją słyszy słowa ze swoich szkoleń. Innym, jest sytuacja kiedy kilka tygodni temu dostała maila od pracownicy jednego z domów kultury, który odwiedziła 4 lata temu. Napisali, że wciąż pracują na pomysłach, które wypracowali podczas jej dwudniowej wizyty.

Nie uważa tego, za żadne spektakularne sukcesy, raczej drobiazgi, na których zasadza się poczucie sensu. Najważniejsze w pracy z ludźmi są zmagania. Zmagamy się ze sobą, swoimi przekonaniami i tym, że inni mają inaczej i że my tego jakoś nie dajemy rady w sobie zmieścić. Każde działanie społeczne to kolejny rozdział takich zmagań. Ma czasem wrażenie, że jest akuszerką kolejnych aktów. Robi to, by dołożyć do istniejącego jeszcze jeden poziom obserwacji i odbioru.

Pracuje z:

muzea, seniorzy, pary międzypokoleniowe, biblioteki, instytucje kultury, domy kultury, organizacje pozarządowe;

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę