AGNIESZKA
PAJĄCZKOWSKA

liczy się wspólne doświadczanie

TAGI:

Agnieszka Pajączkowska - koordynatorka projektu "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" oraz "Migawki - spotkania z fotografią". Doktorantka Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Fotografka (absolwentka Studium Fotografii ZPAF) i animatorka kultury (prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, razem ze Stowarzyszeniem "Katedra Kultury" realizuje działania społeczne i artystyczne, miejskie i lokalne).

Zajmuję się

Pracuję w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”, gdzie opiekuję się projektem  „Młodzi Menedżerowie Kultury“. Pracuję z młodymi ludźmi z całej Polski, którzy zdecydowali się w swoich często bardzo małych miejscowościach zrealizować pierwszy projekt społeczno-kulturalny. W ramach projektu przyjeżdżają do Warszawy na kilkudniowe warsztaty, które inspirują i przygotowują ich do realizacji swoich pomysłów. Opiekuję się Młodymi Menedżerami – jestem z nimi stałym kontakcie, odwiedzam ich w rodzinnych miejscowościach podczas realizacji projektów. Pomagam zaplanować budżet, doradzam jakich gości mogą zaprosić do poprowadzenia warsztatów, albo jak w nietypowy sposób mogą promować swoje działania.

Interesują mnie także akcje w przestrzeni publicznej. Zachęcam do wychodzenia ze swoimi działaniami poza mury klubu, domu kultury czy świetlicy. Płot, ulica, podwórko czy mur mogą stać się świetnym miejscem do prezentacji efektów naszej pracy.

Prowadzę również warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Traktuję fotografię jako sposób porozumiewania się, opowiadania o sobie i otaczającym świecie. Uczenie się fotografii może być świetnym pretekstem do spotkania się z nowymi ludźmi i odkrywania dobrze znanych miejsc w zupełnie nowy sposób.

Robię to, bo

Bo sprawia mi to frajdę. Bo wiele się uczę. Bo poznaję ludzi, których w inny sposób nie poznałabym. Bo dokładam małą cegiełkę do tego, żeby zmieniać świat. Bo rozwijam siebie. Bo autentycznie wierzę, że tego typu praca, choć dzieje się to bardzo powoli namacalna zmianę.

Ważne doświadczenie

W zeszłym roku pierwszy raz koordynowałam Młodych Menedżerów Kultury. Było to dla mnie nowe i ważne doświadczenie. Przygotowania do warsztatów trwały długo. Wymagały codziennej, czasami nużącej pracy. Kiedy jednak Młodzi Menedżerowie Kultury przyjechali do Warszawy, kiedy zobaczyłam ich po raz pierwszy – zapomniałam o wszystkich trudnościach. W każdym projekcie animacyjnym jest taka sytuacja, kiedy poznaje się ludzi, z którymi będzie się pracowało i wspólnie coś tworzyło. Przeżycie zarówno grupowe, jak i bardzo indywidualne. Moment uświadomienia sobie, że właśnie wkroczyliśmy na wspólną ścieżkę. Lubię doświadczać bycia z ludźmi w projekcie.

Metody

Traktuję spotkanie jako ważny element mojej pracy. Jako możliwość wymiany doświadczeń, umiejętności, wiedzy. Podczas warsztatów fotograficznych, które prowadzę najważniejsze jest spotkanie z obrazem, z innymi ludźmi, z miejscem lub samym sobą. Bez względu na to jakim narzędziem pracuję najważniejszy jest dla mnie proces, bycie razem i wspólne doświadczanie działania.

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę