MARCIN
LIĆWINKO

szukam miejsca dla tradycji we współczesnym świecie

TAGI:

Marcin Lićwinko (22.12.1979) - Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie; wiceprezes stowarzyszenia Pracownia Architektury Żywej; śpiewak ludowy, ogrodnik, wolontariusz hospicyjny; mieszkaniec Podlasia, żyjący i działający nad Biebrzą. Zajmuję się tym co przyjdzie mi rano do głowy. Interesuje go dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe oraz praca w małych społecznościach. Wierzy w projekty, które łączą w sobie działania na rzecz najbliższego otoczenia, środowiska naturalnego, lokalnej kultury i angażują grupy wymagające szczególnego wsparcia.

W Sieci Latających Animatorów Kultury od początku jej istnienia.

Doświadczenie zawodowe:

Działalność w organizacjach pozarządowych: Pracownia Architektury Żywej i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ulicznej Engram oraz kilkuletnie doświadczenie pracy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W ramach Sieci bierze udział w programach: Seniorzy w Akcji, Pracownie Orange, Zoom na Domy Kultury, Program Rozwoju Bibliotek. Wspiera projekty, prowadzi warsztaty, pomaga w poszukiwaniu tematów do działań oraz narzędzi i metod pracy z uczestnikami. W swojej pracy stosuje szeroko pojętą edukację pozaformalną dopasowaną do potrzeb odbiorcy. Metody działania są różnorodne m.in.: prowadzenie warsztatów, realizacja filmów, przygotowywanie publikacji, organizacja koncertów.

Za swój największy sukces zawodowy uważa realizacje ok. 20 projektów w ramach Akademii Przyrodniczego i Kulturowego Dziedzictwa – programu działań służących ochronie lokalnej kultury i przyrody skierowany do mieszkańców Doliny Biebrzy. Program otrzymał nagrodę Pro Publico Bono. W pracy z ludźmi ceni spotkanie z drugim człowiekiem, wzajemne poznanie się, wspólną pracę, wymianę doświadczeń. Działa, bo dzięki temu uczy się czegoś od innych. Robi to, bo jest to sposób na realizowanie siebie, a poprzez swoje działania szuka miejsca dla szeroko pojętej tradycji we współczesnym świecie.

Pracuje z:

młodzież, seniorzy, pary międzypokoleniowe, niepełnosprawni, animatorzy kultury, twórcy, domy kultury, samorządy, organizacje pozarządowe, rolnicy, mniejszości narodowe;

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę