MAGDALENA
KUBECKA

odkrywam pasje

TAGI:

Magda Kubecka (26.06.1985) - Badaczka i animatorka kultury. Ekspertka od rozwoju kultury w miastach, funkcjonowania przestrzeni publicznej oraz wspierania inicjatyw lokalnych. Prowadzi na ten temat warsztaty i publikuje. Od dwunastu lat współpracuje z sektorem pozarządowym; jest autorką projektów kulturalno-społecznych. Wspiera instytucje i organizacje w realizacji projektów lokalnych oraz planowaniu rozwoju. Promuje temat średnich i małych miast w debacie publicznej, pisze doktorat o uwarunkowaniach rozwoju kultury w średnich miastach w Polsce. Członkini redakcji „Magazynu Miasta”. Prowadzi bloga Miejski Instytut.

W Sieci Latających Animatorów Kultury od 2010 roku.

Doświadczenie zawodowe:

Z sektorem pozarządowym związana od 2004 roku. Pracuje jako animatorka, trenerka, badaczka i ekspertka od działań w przestrzeni publicznej, planowania i wdrażania zmian w instytucjach oraz realizacji projektów społeczno-kulturalnych. Współpracuje m.in. z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Programie Rozwoju Bibliotek, Fundacją na Rzecz Wspólnot Lokalnych „Na miejscu”, Fundacją Res Publica w programie DNA Miasta. Przez rok studiowała i pracowała w USA skupiając się na temacie placemaking (tworzenia dobrej przestrzeni publicznej) oraz wpływu kultury na rozwój miasta. Prowadzi zajęcia i wykłady na Uniwersytecie.

W ramach Sieci Latających Animatorów prowadzi warsztaty, badania, tutoring, sprawuje opiekę nad projektami. W swojej pracy korzysta z szerokiej palety narzędzi i metod, dostosowując ją do danej sytuacji. Lubi wykorzystywać do pracy narzędzia wizualne pożyczone ze świata sztuki, ale korzysta także z fotografii dokumentalnej, reportażu. Jednym z jej ulubionych narzędzi jest mapa.

Za swój największy sukces zawodowy uważa to, że bardzo lubi swoją pracę. Jest dumna z tych rzeczy, które akurat zakończyłam. W tej chwili są to działania diagnostyczne i współpraca ze środowiskiem kultury w Słupsku (w ramach projektu DNA Miasta). Ważne w pracy z ludżmi jest dla niej wzajemne zaufanie. Cechy charakteru które jej w tym pomagają to odwaga, spontaniczność i entuzjazm. Robi to, bo wierzy, że poprzez bliską pracę z ludźmi, działanie z przekonaniem i szczerością można być pożytecznym.

Pracuje z:

dzieci, muzea, młodzież, seniorzy, pary międzypokoleniowe, niepełnosprawni, animatorzy kultury, twórcy, biznes, biblioteki, instytucje kultury, domy kultury, galerie, samorządy, organizacje pozarządowe

WYBIERZ INNEGO ANIMATORA

_MG_0227
_MG_0261
babel-edit2
subpage-4
MarcinKoziński
Magda Latuch
Sebastian Bednarek_
subpage-1
_MG_0396
_MG_9988
KPacholak__MG_9923 (2)
KPacholak__MG_0027
KPacholak__MG_9948
kula
dorotka_960
_MG_0458
LAK/ Magda Kreis
LAK / Agnieszka Czerwinska
LAK/ Justyna Klein
LAK/ AGATA JALOSINSKA
_MG_0731
_MG_0243
_MG_0028
anna-plachecka
bartosz-mazur
katarzyna-sawko-kadr
marta-jasinska
_MG_0146
Agata Pietrzyk Sławińska
joanna_mikulska
dorota_piwowarska
_MG_0570
marzenia-michalek

ORGANIZATOR:

ę