GDZIE LATAJĄ

BIBLIOTEKI

Szukasz nowych pomysłów na działania? Potrzebujesz inspiracji i konkretnych metod pracy?
Chcesz dowiedzieć się jak lepiej poznać swoją społeczność?
Zaproś do swojej biblioteki – Latających Animatorów Kultury i Socjologów.

Biblioteki to miejsca, które spełniają wiele ważnych społecznie funkcji. Wypożyczanie książek i dbanie o rozwój czytelnictwa wśród mieszkańców to tylko jeden z obowiązków bibliotekarek i bibliotekarzy. Pracownicy bibliotek coraz częściej są menedżerami kultury, psychologami społecznymi i socjologami, doradcami, mediatorami, specjalistami od promocji i pozyskiwania funduszy słowem animatorami kultury lokalnej.
Właśnie z myślą o nich Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przygotowało program Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie dla bibliotek.

W ramach projektu Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie przyjadą do Waszej biblioteki z wizytą na 3-6 dni. W trakcie swojego pobytu wspólnie z Wami przeprowadzą działania społeczno-kulturalne np.: spotkania sąsiedzkie, warsztaty fotograficzne, akcje plastyczne, działania teatralne, czy krótkie akcje badawcze.
Każda biblioteka będzie mogła skorzystać ze wsparcia zarówno animatora, jak i socjologa lub tylko jednego z nich – w zależności od potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:
Karolina Pluta
(22) 396 55 16, (22) 396 55 19,
latajacyanimatorzy@e.org.pl
skype: karolina.pluta.e


Projekt Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie dla bibliotek prowadzony jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma na celu ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Bila i Melindy Gates oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji wolności.

ORGANIZATOR:

ę