GDZIE LATAJĄ

MAZOWSZE

Animatorzy kultury, bibliotekarze, pracownicy domów kultury, edukatorzy w organizacjach pozarządowych działający na Mazowszu cały czas mierzą się z nowymi wyzwaniami. Jak rozwijać kulturę w sąsiedztwie wielkiej metropolii? Jak skorzystać z potencjału Warszawy? Skąd mają czerpać wiedzę i pomysły? W jaki sposób dowiadywać się co jest potrzebne ich społeczności? W jak sposób pracować z ludźmi, jak zachęcać ich do działania?
Próbując znaleźć odpowiedzi na te pytania stworzyliśmy program Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie na Mazowszu. Chcemy się dzielić wiedzą i współpracować z innymi animatorami. Wierzymy w siłę pojedynczych spotkań, jesteśmy przekonani, że współpraca i wymiana buduje więzi społeczne i sprzyja kreatywności. W ramach programu organizacje i instytucje z Mazowsza będą miały okazję zaprosić na kilkudniową wizytę (max 4 dni) Latającego Animator Kultury lub Latającego Socjologa (możliwy jest również zaproszenie Latającego Animatora i Latającego Socjologa).

Co oferujemy w ramach programu:
• Wsparcie profesjonalnie przygotowanych Latających Animatorów i Socjologów
• Latający odwiedzą 10 organizacji/instytucji na Mazowszu
• Wizyta Latającego może trwać 4 dni
• Materiały edukacyjne i warsztatowe,
• Promocję działań prowadzonych z Latającymi na stronie internetowej programu

Organizacja/instytucja zapraszająca Latającego zobowiązana jest zapewnić Latającemu zakwaterowanie i wyżywienie podczas wizyty. Do programu mogą się zgłosić organizacje i instytucje z Mazowsza. Z każdą instytucją/organizacją, którą odwiedzą „Latający” zostanie podpisane porozumienie o współpracy. Zgłoszenia trwają do 5 sierpnia.
Wizyty Latających mogą odbywać się w okresie od 15 sierpnia do 20 listopada 2012 roku.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.
Działanie Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie na Mazowszu jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerem programu jest Forum Kultury Mazowsze.

ORGANIZATOR:

ę