NASZE DZIAŁANIA

8516482856_e6ea940c4e_o
2013-03-10
Współpracujemy z bibliotekami
Po miesiącach przygotowań ruszyliśmy w Polskę! Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie dla bibliotek to działanie realizowane we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek . W naszym projekcie uczestniczy 30 bibliotek z całej Polski. To do nich od początku stycznia jeżdżą animatorzy i socjologowie, by wspólnie z bibliotekarzami i bibliotekarkami wzmacniać rolę bibliotek w lokalnych społecznościach.

Co się dzieje na miejscu?
Działania, które prowadzą animatorzy i socjologowie wynikają z indywidualnych potrzeb poszczególnych instytucji. Biblioteki w Niemczy i Czarnym Borze postanowiły zaprosić mieszkańców do dyskusji na temat historii swoich miejscowości pomogliśmy uruchomić tam studio portretowe, do którego mogą przyjąć ludzie i podzielić się prywatnymi historiami. W obu bibliotekach powstanie wystawa. W Pieszycach zespół biblioteki zastanawiał się jak mądrze pytać mieszkańców o ich potrzeby związane z biblioteką, w Dębowej Łące młodzi ludzie przygotowali, krótki film o tym, czym jest dla nich biblioteka. A biblioteka może być też teatrem, o czym przekonują się bibliotekarki z Wąbrzeźna poznając tajniki pedagogiki teatru, i gimnazjalistki z Osieka Małego, które uczestniczą w warsztatach teatralnych. Biblioteka to też miejsce, w którym toczą się ważne dyskusje na temat ekologii i ochrony środowiska, o czym niedługo przekonają się po raz kolejny mieszkańcy Sławna.
O tym co się dzieje w bibliotekach, z którymi współpracujemy będziemy regularnie informować. Zaglądajcie na naszą stronę.

ORGANIZATOR:

ę