NASZE DZIAŁANIA

pracownie
2012-10-10
Pracownie Orange - rekrutacja zakończona. Już wkrótce zaczynamy pierwsze loty.
Mamy już listę 25 Pracowni, do których Latający Animatorzy i Latający Socjologowie wybiorą się w ciągu najbliższych miesięcy. Z 37. nadesłanych formularzy wybraliśmy 25. Wybór był naprawdę trudny, bowiem nadesłane zgłoszenia były bardzo interesujące i różnorodne. Serdecznie za nie dziękujemy i już cieszymy się na pierwsze loty. A oto lista miejscowości, w których działają wybrane Pracownie:
1.Bobrowniki
2.Bralin
3.Brzeszcze
4.Cieszanów
5.Czarne
6.Czerniejów
7.Firlej
8. Gniew
9.Grabowiec
10.Gubin
11.Łańcut
12.Łomnica Zdrój
13.Lubiechowa
14.Lubochnia
15.Niedrzwica Duża
16.Otłoczyn
17.Poręba
18.Rychtal
19.Ryczywół
20.Szczepanek
21.Szklarska Poręba
22.Trzebiatów
23.Tuszyna
24.Wisznice
25.Zakrzówek


Pracownie Orange istnieją w 50. małych miejscowościach w Polsce liczących nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców. Orange Polska wyremontował i wyposażył Pracownie w komputery i darmowy internet, a Fundacja Orange zaprosiła organizacje pozarządowe, aby wspólnie ożywić przestrzeń wokół Pracowni i odkryć potencjał drzemiący w osobach, które je tworzą. W ramach współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” do Pracowni Orange zostaną wysłani animatorzy kultury, socjologowie, artyści i trenerzy skupieni w dwóch sieciach: Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów. Przyjadą oni z wizytą do 25 Pracowni na 2 do 4 dni. W trakcie swojego pobytu wspólnie z opiekunami Pracowni przeprowadzą działania społeczno-kulturalne np.: spotkania sąsiedzkie, warsztaty fotograficzne, akcje plastyczne, działania teatralne, czy krótkie akcje badawcze.
Fundacja Orange prowadzi program Pracownie Orange, w ramach którego Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” realizuje działania “Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie”

ORGANIZATOR:

ę