NASZE DZIAŁANIA

orange1
2012-09-26
Wspieramy Pracownie Orange
Jak działać w społeczności tworząc teatr z niczego? Jak stworzyć lokalny klub fotograficzny? Jak nawiązać relacje z lokalnymi partnerami? Na te i wiele innych pytań Pracowni Orange pomogą odpowiedzieć Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie. Rusza nowy program Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".

Pracownie Orange istnieją w 50. małych miejscowościach w Polsce liczących nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców. Orange Polska wyremontował i wyposażył Pracownie w komputery i darmowy internet, a Fundacja Orange zaprosiła organizacje pozarządowe, aby wspólnie ożywić przestrzeń wokół Pracowni i odkryć potencjał drzemiący w osobach, które je tworzą. W ramach współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” do Pracowni Orange zostaną wysłani animatorzy kultury, socjologowie, artyści i trenerzy skupieni w dwóch sieciach: Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów. Przyjadą oni z wizytą do 25 Pracowni na 2 do 4 dni. W trakcie swojego pobytu wspólnie z opiekunami Pracowni przeprowadzą działania społeczno-kulturalne np.: spotkania sąsiedzkie, warsztaty fotograficzne, akcje plastyczne, działania teatralne, czy krótkie akcje badawcze.

Udział w programie jest bezpłatny i dobrowolny, a więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziecie TUTAJ .

Zgłoszenia chętnych do wspólnego działania Pracowni przyjmujemy do 3 października.

Fundacja Orange prowadzi program Pracownie Orange, w ramach którego Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” realizuje działania “Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie”

ORGANIZATOR:

ę